Podajniki na ręczniki papierowe - dozowniki - pojemniki na papier do rąk

Podajniki na ręczniki papierowe są powszechnym wyposażeniem kuchni, toalet i gabinetów zabiegowych. Urządzenia te w połączeniu z dozownikami mydła w płynie stanowią podstawę utrzymania higieny osobistej, zwłaszcza w miejscach publicznych. Sklep dosprzatania.com oferuje szeroki wybór solidnych i eleganckich pojemników na papier do rąk. Dzięki temu możesz wybrać rozwiązanie dopasowane do swojego pomieszczenia i potrzeb. Zapoznaj się z naszymi produktami i złóż zamówienie, a zapewnisz sobie i swoim gościom niezbędny komfort.

Filtruj według

Materiał
więcej... mniej
Dozowanie
więcej... mniej
Wersja
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filter

Gdzie przydają się podajniki do ręczników papierowych?

Dozowniki ręczników papierowych przydają się w każdym miejscu, w którym zachodzi potrzeba umycia rąk. Są to publiczne toalety i łazienki, a także obiekty gastronomiczne, hotele i stacje benzynowe. Korzystają z nich również gabinety zabiegowe, piercingu, tatuażu i salony SPA. Na zamówienie dyspensera ręczników często decydują się również placówki medyczne. Nie brakuje ich także w szkołach, urzędach i innych budynkach użyteczności publicznej.

Dozowniki do ręczników papierowych powinno się instalować w każdej toalecie, a już zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Alternatywnie stosuje się suszarki do rąk.

Podajniki na ręczniki papierowe - zalety

Największą zaletą podajników na ręczniki papierowe jest umożliwienie zachowania higieny gościom i pracownikom danego miejsca. To wygodne i funkcjonalne urządzenie jest przy okazji bezpieczniejsze względem suszarek z punktu widzenia epidemiologii. Ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii, zarazków i grzybów, będąc przy okazji dyskretne i eleganckie. Możliwość wytarcia rąk w ręcznik papierowy po ich umyciu daje poczucie komfortu.

W podajniku można umieścić dużą rolkę ręczników, co minimalizuje konieczność częstego serwisowania. Pobieranie papieru jest wygodne i nie sprawia trudności nawet osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z takim rozwiązaniem. Zamki zamykane na klucz eliminują prawdopodobieństwo kradzieży zawartości urządzenia. Niektóre modele mają okienko, dzięki któremu wiemy, ile ręczników pozostało w środku.

Montaż pojemników na ręczniki papierowe prowadzi do oszczędności finansowych. W większości podajników istnieje możliwość regulacji długości podawanego listka, trudniej więc zużyć nadmiarową ilość papieru. Mokre dłonie nie dotykają bezpośrednio rolki, dzięki czemu nie ulega on zawilgoceniu.

Pojemniki na ręczniki papierowe - rodzaje

Oferta dosprzatania.com obejmuje następujące produkty:

  • pojemniki na ręczniki w roli - automatic,
  • ręczne pojemniki na ręczniki w roli,
  • pojemniki na ręczniki składane ZZ,
  • pojemniki na ręczniki składane SLIM,
  • podajniki na serwetki gastronomiczne,
  • oraz niezbędne akcesoria takie jak kluczki do pojemników, nakładki na toaletę i torebki higieniczne.

Najpopularniejszym wśród klientów, a jednocześnie najbardziej zaawansowanym i wydajnym urządzeniem jest podajnik ręczników papierowych w roli. Znacznie ogranicza on ilość zużywanego produktu. Dyspensery automatyczne uruchamiają się po zbliżeniu do nich dłoni. Wydają one wówczas odpowiednią ilość ręcznika. Dostępne są również modele do papieru składanego na zakładkę. Po wyciągnięciu z nich jednego listka wysuwa się następny, gotowy do użycia.

Dozowniki na ręczniki papierowe - cechy i różnice

Podajniki ręczników papierowych różnią się między sobą wyglądem i materiałem, z którego zostały wykonane. Do wyboru klientów są egzemplarze ze stali białej i matowej, stali nierdzewnej (czarnej i matowej, lub polerowanej) oraz z tworzywa sztucznego.

Najwyższe modele pojemników umożliwiają zaprogramowanie ich funkcjonowania. Mogą podawać kolejny listek papieru przy zbliżeniu dłoni do czujnika, lub od razu po zerwaniu poprzedniego. Większą ilość materiału pobiera się poprzez przyciśnięcie przycisku PUSH. Można ustawić również opóźnienie działania dyspensera oraz długość wysuwanego ręcznika. Edytowalne jest pole widzenia czujnika ruchu. Diodowy wskaźnik stanu urządzenia w dolnej części podajnika komunikuje jego gotowość do pracy, konieczność wymiany baterii lub zakleszczenie papieru w dyspenserze.

Łatwy dostęp do mechanizmu dozownika pozwala na bezproblemową konserwację urządzenia i dokładanie ręczników. W zależności od modelu pojemnik może być wyposażony w zamek bębenkowy zamykany na dołączany kluczyk. Zestawy zawierają komplety wkrętów i kołków.

Jak wybrać pojemnik na ręczniki papierowe?

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru pojemnika na ręczniki papierowe z pewnością jest jego wygląd. Warto zastanowić się, czy urządzenie będzie pasowało wizualnie do wystroju łazienki lub innego pomieszczenia, w którym planujemy je zamontować. Zapoznaj się z różnymi wersjami kolorystycznymi i wykończeniami produktów z oferty dosprzatania.com. Dzięki wygodnej wyszukiwarce z łatwością porównasz modele między sobą.

Dobrym pomysłem i praktyką jest wybieranie różnych produktów Merida pochodzących z jednej linii. Dzięki temu zachowasz spójność estetyczną w obrębie pomieszczeń.

Zwróć uwagę także na pojemność dozownika. Zwłaszcza w pomieszczeniach często uczęszczanych przez gości opłaca się instalować podajniki na ręczniki, które zmieszczą w sobie dużą ilość papieru. Dzięki temu osoby korzystające z toalety nie doświadczą krępującej sytuacji, w której nie mogą wytrzeć dłoni po ich umyciu. Znacznemu ograniczeniu ulega konieczność uzupełniania dyspensera.

W trosce o wygodę i komfort gości, jak i o elegancję, przyjrzyj się automatycznym podajnikom na ręczniki papierowe. Są to rozwiązania zapewniające maksymalną higienę, będąc przy okazji najoszczędniejszymi. Precyzyjne podawanie listków papieru minimalizuje ich nadmierne zużywanie.

Jeśli nie wiesz, który model spełni Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Dzięki wieloletniemu, praktycznemu doświadczeniu w branży utrzymania czystości, pomożemy Ci wybrać właściwe rozwiązanie.

Pojemniki na papier do rąk czy suszarki - co jest lepsze?

Dozowniki na ręczniki papierowe są zazwyczaj bardziej higieniczne od suszarek do dłoni. Trudno jednak jednoznacznie wskazać jedno z urządzeń jako lepsze. Wadą pojemników na papier są częste nadużycia płynące z braku kultury osobistej osób odwiedzających publiczne toalety. By uniknąć kradzieży lub marnowania papieru, często instaluje się tam alternatywne urządzenia. Dyspenser ręczników jest jednak higieniczniejszy od większości suszarek do rąk, zwłaszcza od tych uruchamianych manualnie.

Z powyższych względów pojemniki na papier do rąk są częściej wybierane przez hotele i gabinety, niż galerie handlowe lub stacje benzynowe.

Dozowniki na ręczniki papierowe - cena

Najtańszym rodzajem pojemnika są podajniki na serwetki gastronomiczne. Występują w różnych rodzajach i kolorach. Ich cena uzależniona jest głównie od pojemności. Im większy produkt, tym droższy.

Koszt pełnowymiarowych pojemników na ręczniki papierowe jest bardzo zróżnicowany. Na cenę wpływ mają materiał konstrukcji, standard wykończenia oraz technologia, w której pracuje urządzenie. Do najdroższych egzemplarzy należą automatyczne, bezdotykowe podajniki zapewniające maksymalną wygodę i higienę. Nieco tańsze są urządzenia na ręczniki w roli dozujące manualnie. Tak jak w przypadku pojemników na serwetki, tak i tutaj cenę winduje pojemność konstrukcji.

Podajniki na ręczniki papierowe - oferta dosprzatania.com

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne, przystosowane do ciągłej eksploatacji podajniki na ręczniki papierowe marki Merida. Zróżnicowane modele i materiały wykończenia produktów pozwalają na wybranie solidnego dyspensera, który świetnie spełni swoje zadanie. Z dosprzatania.com zadbasz o higienę i komfort swoich gości.

Zapoznaj się z kompleksową ofertą produktów służących do utrzymywania czystości. Zadzwoń lub napisz do nas, a odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące procesu składania i realizacji zamówień. Jako fachowcy z wieloletnim doświadczeniem i eksperci produktowi marki Merida, pomożemy Ci również wybrać odpowiednie rozwiązania.

Odkryj pozostałe produkty ze sklepu internetowego dosprzatania.com

Odkurzacze profesjonalne | Profesjonalne środki czystości | Mopy do podłóg | Wózki do sprzątania Merida | Profesjonalny sprzęt do sprzątania | Kolorowe worki na śmieci | Odświeżacze powietrza Merida | Akcesoria łazienkowe | Środki do dezynfekcji | Dozowniki Merida | Mydła i pasty do rąk | Ręczniki papierowe jednorazowe | Kosze na śmieci | Suszarki hotelowe | Wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych | Narzędzia montażowe