Papier toaletowy

Przemysłowy papier toaletowy stanowi niezbędne wyposażenie każdej ubikacji. Korzystamy z niego w domach, centrach handlowych, biurach, hotelach i restauracjach. Rolka papieru toaletowego jest podstawą utrzymania higieny, za każdym razem, kiedy korzystamy z toalety. W obecnej formie to udogodnienie obecne jest na rynku od 1857 roku, kiedy to Joseph C. Gayetty zaczął produkować fabryczny papier toaletowy.

Nasza hurtownia ma bogaty wybór produktów marki Merida. Zapoznaj się z naszą ofertą, by znaleźć papier odpowiedni dla Ciebie i Twojej firmy.

Filtruj według

Kolor
więcej... mniej
Linia
więcej... mniej
Filter

Papier toaletowy - z czego powstaje?

Papier toaletowy produkowany jest z makulatory lub celulozy. Papier makulatorowy - wytwarzany z odpadów - zazwyczaj jest szary i szorstki. Cechuje go mniejsza wydajność, ale niewątpliwie jest to ekologiczny i tani produkt. Warto zwrócić uwagę na papier makulaturowy ze względu na ochronę drzew. Klienci wybierają go zazwyczaj w celu wyposażenia robotniczych i przenośnych toalet. Komfort w tym przypadku schodzi na dalszy plan. Ważniejsza jest możliwość utrzymania właściwego poziomu higieny osobistej.

Najpopularniejszy obecnie jest papier celulozowy. W celu jego wyprodukowania należy pozyskać celulozę z drewna. Proces ten więc jest znacznie mniej ekologiczny - wymaga ścinki drzew. Produkty wykonane z tego materiału są jednak znacznie przyjemniejsze w użyciu. Papier toaletowy z celulozy cechuje się też większą wydajnością.

Papier toaletowy - cechy

Przy zakupie papieru toaletowego warto zwrócić uwagę na cechy takie jak:

  • średnica,
  • długość rolki,
  • surowiec produkcji,
  • liczba warstw,
  • wodotrwałość,
  • kolor,
  • liczba rolek w opakowaniu,
  • gilzę,
  • sposób zapakowania.

Papiery toaletowe w rolkach o małej średnicy dobrze sprawdzą się w miejscach, które nie są intensywnie eksploatowane. Niska średnica i długość rolki sprawiają, że częściej trzeba uzupełniać papier na uchwycie. W toaletach publicznych i biurowcach korzystniej jest zamawiać dłuższe produkty, ograniczające częstotliwość serwisu. Warto zwrócić uwagę także na kolor zamawianego papieru toaletowego. Powinien on dobrze współgrać z ubikacją. Biały papier toaletowy jest znacznie bardziej elegancki od szarego.

Sposób zapakowania ma znaczenie ze względu na późniejszy sposób magazynowania papieru. Jeśli Twoja ubikacja nie ma stosownego uchwytu, zwróć uwagę na linię papieru toaletowego w listkach. W naszej ofercie znajdziesz także papier toaletowy bez gilz, dzięki czemu łatwo zamówisz produkt dopasowany do wyposażenia toalety.

Duża liczba warstw znacznie podnosi komfort korzystania z papieru toaletowego. Produkt nie powinien być wodotrwały, by nie zapychał kanalizacji.

Papier toaletowy - zalety

Najważniejszą zaletą papieru toaletowego jest umożliwienie zachowania higieny wszystkim korzystającym z ubikacji. Zwłaszcza produkty z dużą liczbą warstw, wyprodukowane z wysokiej jakości celulozy, znacznie zwiększają komfort załatwiania potrzeb fizjologicznych. Dzięki papierowi toaletowemu Merida możesz również podnieść standard toalety. Goście z pewnością docenią dbałość o detale i ich wygodę.

Niewątpliwą zaletą przemysłowego papieru toaletowego jest zwiększona względem zwykłych produktów z drogerii wytrzymałość i wydajność. Zwłaszcza duże rolki eliminują konieczność częstego serwisowania ubikacji.

Papier toaletowy przydaje się także w innych zadaniach domowych, na przykład w celu usuwania rozlanego płynu.

Papier toaletowy - cena

Zapoznaj się z naszą ofertą, by dowiedzieć się, ile kosztuje papier toaletowy. Hurtownia dosprzatania.com obsługuje zarówno klientów instytucjonalnych, jak i detalicznych. Możesz zamówić zarówno mniejsze opakowania, liczące 8 rolek, jak i złożyć większe zamówienie (hurt). Z nami zaopatrzysz się również w zapas papieru toaletowego dla firm.

Cena papieru toaletowego zależy od wielu czynników. Są to między innymi jego jakość, wydajność, szerokość, długość i liczba rolek w opakowaniu. Dużą popularnością cieszy się obecnie papier dwuwarstwowy.

Papier toaletowy - oferta dosprzatania.com

Złóż zamówienie w naszej hurtowni, by zyskać pewność, że otrzymasz profesjonalne produkty wysokiej jakość. Świetnie znamy branżę utrzymania czystości. Od lat jesteśmy związani z marką Merida i cieszymy się opinią ekspertów w zakresie jej produktów. Zadzwoń do nas lub napisz. Doradzimy Ci i pomożemy wybrać produkty, które idealnie spełnią swoje przeznaczenie.