Dozowniki do mydła

Mały dozownik do mydła stanowi podstawowe wyposażenie każdej umywalki, zwłaszcza w miejscach eksploatowanych publicznie. Równie często spotykane są podajniki na ręczniki papierowe lub suszarki do dłoni. Powszechne przy wejściach do sklepu, przychodni i biurowców stały się także dozwoniki płynów do dezynfekcji.

Sposób dbania o higienę w społeczeństwie uległ zmianie. Na systematyczne mycie rąk zwraca się bardzo dużą uwagę, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Wzrosła nasza świadomość i z premedytacją eliminujemy wirusy, bakterie i grzyby w życiu codziennym. Tym bardziej dozowniki na mydło stają się wszechobecne. Właściciele i zarządcy miejsc użytku publicznego zwiększyli nacisk na dbałość o poziom higieny.

Zapoznaj się z naszą ofertą. Posiadamy duży wybór tych urządzeń i z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Filtruj według

Materiał
więcej... mniej
Dozowanie
więcej... mniej
Pojemność
więcej... mniej
Filter

Pojemnik na mydło - cechy

Kierując się wieloletnim doświadczeniem w branży utrzymania czystości proponujemy naszym klientom dozowniki na mydło marki Merida. To bezpieczne i trwałe produkty, zdolne przetrwać lata nawet wzmożonej eksploatacji. Stabilność marki na rynku zapewnia stały dostęp do akcesoriów i części zamiennych: pompek dozujących, kluczyków do otwierania czy wiszących zbiorników.

Produkty Merida spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Inwestują w nie hotele, hostele, sale bankietowe, biurowce i wielkopowierzchniowe centra handlowe. W dosprzatania.pl mamy praktyczną wiedzę na temat pracy z produktami Merida. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie.

Dozowniki do mydła w płynie - dla kogo?

Ścienny dozownik do mydła znajdzie swoje miejsce w zasadzie wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba umycia rąk. Z rozwiązań marki Merida korzystają:

  • łazienki i toalety publiczne,
  • placówki medyczne, takie jak przychodnie, szpitale i gabinety lekarskie,
  • przedszkola, szkoły i uczelnie,
  • branża gastronomiczna,
  • hotele i centra handlowe.

Eleganckie dozowniki do mydła Merida dostępne są w wielu wariantach, co pozwala na dopasowanie ich do wymagań klienta związanych z natężeniem ruchu danego miejsca.

Pojemniki na mydło w płynie - rodzaje

Dozowniki na mydło na ścianę dzielą się przede wszystkim na te przeznaczone na mydło w płynie oraz mydło w pianie. Urządzenia różnią się także pojemnością: do wyboru mamy 400 ml, 800 ml lub nawet 1000 ml pojemności. Każdy model pojemnika na mydło do łazienki Merida jest modułowy - łatwo go otworzyć, wypiąć zbiornik i umieścić ponownie na swoim miejscu.

Dozownik na mydło w pianie w odróżnieniu od tego na mydło przede wszystkim nie ma zbiornika. Jest uzupełniany wkładem, który od razu wyposażony jest w pompkę. Przy każdej wymianie wkładu wymieniana jest również pompka, co sprawia, że dozowniki mydła w pianie są praktycznie bezawaryjne. Atrakcyjnie wygląda także wydajność takiego rozwiązania: jeden wkład mydła w pianie odpowiada 5-6 litrom mydła w płynie. Ogranicza to konieczność kontroli i czyszczenia urządzenia.

W naszej ofercie znajdziesz również popularne dozowniki płynu do dezynfekcji. Posiadamy modele które możesz samodzielnie uzupełniać, lub na jednorazowe, szczelnie zamknięte wkłady. Urządzenia dzielą się na automatyczne (bezdotykowe) i uruchamiane przyciskiem łokciowym. Firmy produkcyjne i warsztaty mogą u nas zaopatrzyć się w dozowniki pasty do rąk. Oferujemy także zbiorniki na kremy, przydatne w salonach piękności i gabinetach spa. Cechują się wysoką szczelnością. Są modułowe i łatwo utrzymać je w czystości.

Pojemniki na mydło - jak dozować płyn?

Podajniki na mydło uruchamiać można na kilka sposobów. Najpowszechniejsza jest metoda manualna. Dozownik uruchamiany jest poprzez naciśnięcie przedniej pokrywy lub klawiszem u dołu urządzenia. Podobnie działa dozowanie łokciowe, wyzwalane przez naciśnięcie łokciem lub nadgarstkiem odpowiedniej dźwigni.

W naszej ofercie znajdują się też automatyczne podajniki do mydła z dozowaniem bezdotykowym. Działają one w oparciu o czujnik ruchu.

Dozowniki łazienkowe - uzupełnianie

Dozowniki do mydła uzupełniać można samodzielnie lub przez wymianę wkładu jednorazowego. Systematyczne, ręczne uzupełnianie zbiorników w dozownikach wymaga więcej uwagi i sprawdza się głównie w gospodarstwach domowych. Sposób ten można stosować również tam, gdzie przepisy BHP nie wymagają wkładów jednorazowych. W przypadku uzupełniania mydłem zbiorniki wymagają umycia w celu usunięcia zaschniętych resztek mydła.

Coraz częściej przez klientów wybierane są wkłady jednorazowe. Korzystają z nich zwłaszcza gabinety lekarskie, stomatologiczne i przychodnie, a w szpitalach są obowiązkowe. Zapewniają sterylność poprzez szczelne zamknięcie. Raz włożony wkład pozostaje w pojemniku na mydło do zużycia. Rozwiązanie to jest warte uwagi również ze względu na oszczędność miejsca magazynowego i wydajność, gdyż wkłady zużywane są do końca. W przypadku mydła w płynie w kanistrach mamy do czynienia ze stratami produktu.

Podajniki mydła - na co zwracać uwagę?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wygląd. Podajniki mydła powinny być dopasowane stylistycznie do wnętrza łazienki lub innego pomieszczenia, w którym się znajdą. W naszej ofercie znajdziesz modele które dopasujesz zarówno do jasnego, białego wnętrza, jak i czarnych, nowoczesnych pomieszczeń. Dobrze jest też zdecydować się na modele w obrębie jednej linii produktów. Dzięki temu dopasujesz do nich także pojemnik na papier toaletowy i ręczniki papierowe.

Nie bez znaczenia pozostaje również tworzywo, z którego wykonano ścienny dozownik do mydła. Klienci często decydują się na wytrzymały i odporny ABS, przystosowany do intensywnej eksploatacji. Łatwo utrzymać go w czystości. Popularne są również modele wykonane ze stali nierdzewnej. Ich wygląd podnosi standard wyposażenia, ale wymaga jednak częstszego mycia.

Spawane łączenia boków, szlifowane zawiasy i zamki zlicowane z powierzchnią dozownika na mydło z pewnością będą się podobać osobom wysoko ceniącym walory wizualne. Minimaliści mogą zainteresować się modelami ze stali białej, malowanej proszkowo. Często wybierane są one do gabinetów lekarskich, gdyż idealnie pasują do jasnych wnętrz. Niewidoczne na nich są odciski palców.

Dozownik na mydło na ścianę - jak zamontować?

W pierwszym kroku należy zaplanować miejsce, w którym ma znaleźć się ścienny dozownik do mydła. W łazienkach lub toaletach najczęściej jest to punkt przy prawym brzegu umywalki. Prawa strona urządzenia powinna znajdować się w linii prostej względem krawędzi umywalki. Przed zakupem bezwzględnie sprawdź też odległość umywalki od lustra, by upewnić się, że jest tam miejsce na montaż dozownika na mydło w płynie.

Jeśli planujesz umieścić dozownik na korytarzu lub przy wejściu do pomieszczenia, odległość od podłogi do dołu urządzenia powinna wynosić około 115 centymetrów. Każdy model ma w zestawie zestaw kołków i wkrętów o średnicy 6 milimetrów.

Stacje do dezynfekcji dłoni nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu do zamontowania. Wystarczy krok po kroku złożyć i połączyć dozownik ze stojakiem. Niektóre modele oferują także regulowaną wysokość urządzenia.

Przy montażu dozowników na mydło w płynie uruchamianych czujnikiem ruchu zwróć szczególną uwagę na przestrzeń pod dozownikiem. Czujnik nie powinien odbierać powierzchni umywalki - w zależności od modelu należy zachować odległość od 13 do 25 centymetrów.

Dozownik na mydło - cena

Najprostsze, podstawowe modele dozowników do mydła w pianie MERIDA kosztują niecałe 100 złotych. Cena urządzeń wraz z ich pojemnością i materiałem, z którego zostały wykonane. Wpływ na koszt pojemników na mydło ma także metoda dozowania. Modele z czujnikami ruchu są droższe od tych uruchamianych ręcznie. Najbardziej zaawansowane i estetyczne egzemplarze potrafią kosztować powyżej 500zł.

Dozowniki mydła - oferta dosprzatania.com

Zapoznaj się z naszą ofertą dozowników mydła. Znajdziesz u nas produkty profesjonalnej i uznanej na rynku marki Merida. Posiadamy również niezbędne w eksploatacji części serwisowe. Jeśli nie wiesz, na jakie rozwiązanie się zdecydować, skontaktuj się z nami. Branżę utrzymania czystości znamy od podszewki. Posiadamy wieloletnią praktykę. Pomożemy Ci wybrać dozownik do mydła, który sprosta Twoim oczekiwaniom.