Filtruj według

MATERIAŁ
więcej... mniej
DOZOWANIE
więcej... mniej
POJEMNOŚĆ
więcej... mniej
Filter

Dozowniki Merida do mydła i płynu do dezynfekcji rąk

Ciężko sobie dzisiaj wyobrazić, że obok umywalki nie jest zamontowany dozownik do mydła. Dodatkowo uzupełniony o pojemnik na ręczniki papierowe. A także wejście do sklepu, przychodni, gabinetu czy biurowca, hotelu itp. Bez wyposażenia w dozownik do dezynfekcji rąk lub wolnostojącą stacja do dezynfekcji rąk. Tak, dozownik na mydło lub płyn do dezynfekcji stał się wyposażeniem niezbędnym, wręcz koniecznym.

W bardzo szybkim czasie zmienił się nasz sposób dbania o higienę. Zwracamy bardzo dużą uwagę na systematyczne mycie rąk. Gwarantuje nam ono większe bezpieczeństwo. Szczególnie w miejscu pracy, a także miejscach publicznych. Każdy już wie, że mycie rąk działa wirusobójczo, bakteriobójczo oraz grzybobójczo. Jest bardzo istotne w kontaktach międzyludzkich oraz w styczności z przedmiotami, np. klamkami, itp. Tę odpowiedzialność rozumieją i gwarantują nam właściciele i zarządcy tych miejsc. Dbają o nas, o nasz komfort, poziom bezpieczeństwa i higieny.

Dostępność oraz potrzeby zastosowania w różnych miejscach stała się wyzwaniem dla producentów. Jest ich obecnie na rynku bardzo dużo. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup? Jaki parametr ma największe znaczenie? Może sposób dozowania, uzupełniania lub wygląd. Najprawdopodobniej wszystko po trochu. Jednak krok po kroku.

Firma!

Pierwszym i niepodważalnym czynnikiem jest firma. W tym przypadku dozowniki do mydła i płynu Merida. Wieloletnie doświadczenie na rynku gwarantuje nam bezpieczny i trwały produkt. Dozowniki Merida będą służyć długie lata. Jako firma dosprzatania.com pracujemy z tymi urządzeniami od 2011 roku. Wiemy, że spełniają oczekiwania bardzo wymagających klientów. Podpowiadamy, jakie urządzenia wybrać. Jak zamontować, czym uzupełniać, aby było funkcjonalnie.
Bardzo istotna jest dostępność w długim czasie. Możliwość rozbudowania w tej samej linii wyposażenia, dokupienia tego samego produktu po kilku latach. Właśnie ten czynnik bardzo mocno zapewnia stabilność firmy/producenta. Do każdego urządzenia dostępne są akcesoria. Kluczyki do otwierania, pompki dozujące oraz zbiorniki.

Dla kogo?

Wyposażone są łazienki i toalety publiczne. Placówki medyczne, w tym przychodnie, szpitale, gabinety lekarskie. Placówki oświatowe, szkoły i przedszkola. Szeroka część gastronomii, hotele, restauracje, kluby i bary. Zdecydowanie grupa zamawiających jest bardzo szeroka. Każda z tych placówek różni się natężeniem ruchu, wymaganiami. Dozowniki do mydła firmy Meridą są dostępne w kilku wariantach, aby odpowiednio dopasować do potrzeb.

Rodzaje. Szczegółowy opis!

Łazienkowe dozowniki na mydło w płynie oraz dozowniki na mydło w pianie.

Każdy dozownik do mydła w płynie posiada zbiornik do uzupełnia mydła. Dozowniki w wersji MINI to 400 ml pojemności. Wersja MAXI to 800 ml lub 1000 ml. Wymaga częstej kontroli poziomu mydła. Częściej myjemy i czyścimy taki dozownik. Resztki mydła po dłuższym czasie zasychają i trzeba je usunąć. Warto przypomnieć, że każdy dozownik do mydła Merida jest modułowy. Łatwo go otworzyć, wypiąć zbiornik, umyć i umieścić ponownie w dozowniku. Pompka takiego dozownika każdorazowo dozuje 2 ml mydła. Pompkę można odłączyć od zbiornika, aby również dokładnie ją umyć. Dozownik można uruchomić poprzez dociśnięcie nadgarstkiem lub łokciem.

Dozownik na mydło w pianie różnie się przede wszystkim brakiem zbiornika. Jest uzupełniany wkładem mydła w pianie, który posiada również pompkę. Taka pompka jest nowa przy każdej wymianie wkładu. Prosta budowa i brak np. pompki wpływa na bezawaryjność tego modelu dozowników. Jeden wkład mydła w pianie odpowiada 5-6 litrom mydła w płynie. Czyli nie wymaga stałej kontroli i uzupełniania oraz systematycznego czyszczenia.

Dozowniki do płynu do dezynfekcji dostępne są w wersji ze zbiornikiem do uzupełniania na płyn lub gotowe jednorazowe wkłady. Wkłady do dozowników są szczenię zamknięte. Gwarantują wysokie bezpieczeństwo i higienę użytkowników. Nie wymagają częstego uzupełniania. Podstawowe w tej grupie są dozowniki bezdotykowe automatyczne lub dozowniki z przyciskiem łokciowym.

Dozownik do pasty przeznaczone szczególnie dla firm produkcyjnych i warsztatów. Wyróżnia je duża pojemność zbiorników i budowa pompki. Dozownik pasty do rąk z linii Merida TOP posiada zbiornik 2 l. Dozownik jest łatwy w czyszczeniu. Jest uruchamiany poprzez dociśnięcie nadgarstkiem. Drugi model to dozownik z przyciskiem łokciowym ze zbiornikiem o pojemności 2,5 l. Wyróżnia go kwasoodporny mechanizm dozujący. Jest prosty w obsłudze.

Dozownik do kremu z linii Merida TOP na wkład o pojemności 880 ml z kremem pielęgnującym, mydłem w płynie lub płynem do dezynfekcji. Dozownik nie posiada wbudowanego zbiornika do uzupełniania. Dlatego też jest możliwe zastosowanie innych wkładów w zależności od potrzeby. Każdy wkład jest tej samej pojemności oraz formy. Można go wymienić w dowolnym momencie bez obawy o wyciek zawartości. Dozownik jest modułowy, łatwy w utrzymaniu czystości.

Sposób dozowania!

Dozowanie manualne, przyciskiem jest pokrywa przednia lub klawisz u dołu dozownika. Standardowe dozowanie odbywa się nadgarstkiem. W przypadku pełnej pokrywy przedniej możliwe jest dozowanie łokciem, bez użycia dłoni.

Dozowanie bezdotykowe automatyczne dozowniki poprzez podłożenie dłoni pod czujnik ruchu, który uruchamia system dozowania. Przed zakupem należy pamiętać, aby przeczytać informację o minimalnej odległości od blatu.

Dozowniki łokciowe uruchamiane są przyciskiem łokciowym. Poprzez naciśnięcie łokciem, ramieniem lub nadgarstkiem dźwigni dozownika.

Sposób uzupełniania!

Istnieją dwa podstawowe systemy uzupełniania dozowników na mydło lub płyn dezynfekcyjny.

Pierwszy jest to systematyczne uzupełnianie zbiorników w dozownikach. Mydłem w płynie 5l lub płynem dezynfekcyjnym. System bardzo znany i popularny. Wymaga kontrolowania i dolewania mydła w płynie lub płynu do dezynfekcji. Szczególnie w przypadku uzupełniania mydłem zbiorniki wymagają umycia. Trzeba usunąć zaschnięte resztki mydła. Model ten jest powszechnie stosowany, gdzie nie wymaga się przepisami prawa lub BHP wkładów jednorazowych.

Wkłady jednorazowe, są coraz częściej stosowane i wybierane przez klientów. Gabinety lekarskie, stomatologiczne czy przychodnie. Obowiązkowe w szpitalach. Ich zaletą jest sterylność, ponieważ są szczelnie zamknięte. Zabezpieczone przed skażeniem. Raz włożony wkład pozostaje w dozowniku do zużycia. Zabierają również mniej miejsca w magazynach. 5 litrów mydła w płynie odpowiada 6 wkładom. Dostępne są już w wersjach, które podlegają całkowitemu recyklingowi - mydło w pianie bali. Klienci dostrzegają również, że wkłady zużywane są do końca. W przypadku mydła w płynie kanistrach pozostają ono nie do końca zużyte.

Obudowa!

Obudowa ma znacznie i bardzo często klienci szukają takiego modelu, który pasuje do wnętrza łazienki czy gabinetu. Jedno pomieszczenie jest białe, sterylne, a drugie ciemno-szare i ekskluzywne. Dlatego nie bez znaczenia jest jego wygląd. Warto jest wybrać takie dozowniki, które można rozszerzyć o pojemnik na ręczniki i pojemnik na papier toaletowy w jednej linii wyposażenia.

Tworzywo ABS jego mocną stroną jest gładka powierzchnia dozowników, która ułatwia ich utrzymanie w czystości. Obudowa jest bardzo wytrzymała i odporna na zniszczenia. Dozowniki z tworzywa ABS są przygotowane do intensywnej eksploatacji. Odbiorcami dozowników z tworzywa ABS są szkoły, przedszkola, urzędy, zakłady przemysłowe, szpitale. Podstawowe linie tych urządzeń to: Merida TOP z niebieskim lub szarym okienkiem, Merida COMO biała i czarna, Merida ONE biała lub czarna.

Stal nierdzewna matowa i polerowana obudowy bardzo szlachetne. Swoim wyglądem podnoszą standard wyposażenia. Ich utrzymanie wymaga częstszego mycia w porównaniu z dozownikami z tworzywa ABS. Jednak ich strona wizualna i jakość wykonania to wybacza. Łączenia boków spawane i szlifowane, niewidoczne zawiasy, zamek zlicowany z powierzchnią urządzenia, zabezpieczony trwałym stalowym zamkiem bębenkowym. Budowa urządzeń linii Merida STELLA jest najwyższej jakości w swojej klasie. Jest to bardzo odczuwalne trzymając ten dozownik w dłoni i porównując z konkurencyjnymi dozownikami. Elegancji design linii Merida STELLA pasuje do biur menadżerskich, restauracji, nowoczesnych toalet.

Stal biała malowana proszkowo bardzo estetyczna, minimalistyczna pasująca i mająca największe zastosowanie w gabinetach lekarskich. Idealnie pasują do białych wnętrz. Na niej odciski palców nie są widoczne, co jest dużą zaletą. Łączenia boków spawane i szlifowane, niewidoczne zawiasy, zamek zlicowany z powierzchnią urządzenia, zabezpieczony trwałym stalowym zamkiem bębenkowym. Budowa jest identyczna jak w przypadku linii Merida STELLA w wersji matowej i polerowanej. Różni się ostatnim etapem wykończenia, jest pomalowana proszkowo na biało.

Jak otworzyć dozownik Merida?

Każde urządzenie posiada w zestawie kluczyk do otwierania dozownika.

Zapraszamy do artykułu na naszym blogu — JAK OTWORZYĆ DOZOWNIK DO MYDŁA MERIDA?

Montaż!

W łazience lub toalecie odpowiednie miejsce jest przy prawym brzegu umywalki. Najlepiej, aby prawa strona dozownika do mydła wiszącego była równo z prawą krawędzią umywalki. Pomiędzy umywalką a lustrem. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić wysokość dozownika i odległość od umywalki do lustra.

Na ścianie w wejściu czy korytarzu średnia odległość od podłogi do dołu dozownika to 115 cm. Każdy zakupiony dozownik mydła ścienny  posiada zestaw kołków i wkrętów o średnicy 6 mm.

Nablatowa i wolnostojąca stacja do dezynfekcji

Nie wymaga specjalistycznego sprzętu do zamocowania. Krok po kroku składamy i łączymy dozownik ze stojakiem oraz tacką nie kapką. Wybieramy system zasilania — baterie lub ładowarkę sieciową. Ustawimy w odpowiednim dla siebie miejscu uzupełniamy płynem. W zależności od modelu mamy wpływ na ustalenie wielkości dozy.

Dozowniki bezdotykowe mocowane na ścianę

Najważniejsze o czym trzeba pamiętać, to dystans pod dozownikiem. Dozownik automatyczny uruchamiany czujnikiem nie może odbierać powierzchni umywalki, itp. w odległości minimum 13 cm. W przypadku bezdotykowego dozownika do mydła w pianie to nawet 25 cm.

Zapraszamy do artykułu na naszym blogu — MONTAŻ DOZOWNIKÓW NA MYDŁO, POJEMNIKÓW NA RĘCZNIKI PAPIEROWE

Zalety marki Merida!

Sprawdzony na rynku producent. Pełna dostępność do oferty, niezbędnych akcesoriów np. kluczyki czy pompki. Każdy dozownik Merida, jest wyposażeniem modułowym. Można go rozebrać na elementy, aby ułatwić montaż lub wyczyścić zbiornik czy obudowę.


Odkryj pozostałe produkty ze sklepu internetowego dosprzatania.com

Odkurzacze profesjonalne | Profesjonalne środki czystości | Mopy do podłóg | Wózki do sprzątania Merida | Profesjonalny sprzęt do sprzątania | Kolorowe worki na śmieci | Odświeżacze powietrza Merida | Akcesoria łazienkowe | Środki do dezynfekcjiPojemniki na ręczniki papierowe | Mydła i pasty do rąk | Ręczniki papierowe jednorazowe | Kosze na śmieci | Suszarki hotelowe | Wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych | Narzędzia montażowe