Jaki mop do drewnianej podłogi?

Posprzątany i zadbany dom to oaza, w której możemy odpoczywać, cieszyć się rodziną, zapraszać gości czy oddawać się swoim pasjom. Jednak zanim nadejdzie czas przyjemności, trzeba w pierwszej kolejności wysprzątać otoczenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na delikatne powierzchnie lub te wykonane z naturalnych surowców. W takiej sytuacji często pojawia się pytanie, jaki mop do drewnianej podłogi wybrać.

Dobre mopy do mycia podłóg – rodzaje i typy

Zaczynając rozmowę o mopach i o tym, jaki będzie najskuteczniej zmywał drewniane podłogi, warto zapoznać się z rodzajami mopów. Na rynku możemy znaleźć wiele typów — mop mopowi nierówny. Różnią się nie tylko producentami, markami, lecz także materiałem i rodzajem końcówki. Dobry mop do paneli czy płytek podłogowych przede wszystkim powinien być wygodny w użytkowaniu i dokładnie ścierać wszelkie zabrudzenia. Możemy wyróżnić dostępne na rynku typy: sznurkowe, parowe, płaskie z wyciskarką, płaskie ze spryskiwaczem, okrągłe obrotowe. Nakładka myjąca może być wykonana z bawełny, gąbki, mikrofibry, z włókiem syntetycznych. Jak widać, oferta sklepowa jest szeroka i przy odpowiedniej wiedzy, z łatwością można znaleźć dobre mopy do mycia podłóg.

Dobry mop do drewnianej podłogi

Jeśli chcemy w bezpieczny sposób zadbać o drewnianą podłogę, trzeba pamiętać, że dobry mop do paneli musi charakteryzować się jak najlepszą suchością końcówki podczas czyszczenia. Im lepiej wyciśnięty z wody, tym mniejsze ryzyko negatywnego wpływu na drewno. Kupując mop, warto od razu sprawdzić, w jaki sposób można wycisnąć z niego wodę, czy jest do tego specjalny element w zestawie, a może robi się to ręcznie. Idealne nasady to takie, które są wykonane z delikatnego, jak najmniej porowatego materiału. Wówczas nie tylko nie uszkodzi powierzchni poprzez kontakt z wodą, lecz również jej nie porysuje.

Sprawdź dostępne mopy i stelaże

Jaki mop do paneli drewnianych będzie dobry?

Drewniana podłoga wymaga szczególnej uwagi, z racji jej wrażliwości na wodę i wilgoć. Dobre mopy do paneli powinny więc być na tyle mokre, aby myć powierzchnię, a jednocześnie odpowiednio odsączone, żeby jej nie zniszczyć. Mopy płaskie są jednymi z popularniejszych wersji. Świetnie docierają w różnorodne szczeliny, np. w kąty mebli, ale też można je porządnie wycisnąć, aby nie wpłynęły negatywnie na drewno. Dobre mopy do mycia podłóg muszą nie tylko świetnie znosić wyciskanie, lecz również idealnie trzymać się trzonka, by wygodnie się nimi manewrowało. Kolejną dobrą propozycją jest mop sznurowany. Również bardzo popularny i dostępny, a jednocześnie delikatny i można stosować go do drewnianych powierzchni. Godny uwagi jest także mop obrotowy, którego mechanizm świetnie odciska wodę. Jest to najlepszy mop do paneli z drewna, ponieważ szansa na zmoczenie wodą jest minimalna.

Jaki mop do drewnianej podłogi – czego unikać

Ponieważ drewniane podłogi są wrażliwe na wilgoć, z tego powodu warto unikać mopów ze spryskiwaczem. W tym typie woda nie jest odsączana do wiadra, więc jej nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na naszą powierzchnię. Jaki mop do paneli z drewna? Mop wyciskany zakończony gąbką jest nieodpowiednią opcją, ponieważ jest niebywale chłonny, przez co świetnie zbiera wodę. Nie nadaje się do częstego użytkowania i kontaktu z drewnem. Mopy parowe także nie są idealnym rozwiązaniem, choć może wydawać się, że to dobre mopy do mycia podłóg z drewna. Warto wiedzieć, że mogą pozostawiać mokre ślady na powierzchniach, co jest niezalecane w przypadku drewna. Mop elektryczny/automatyczny jest wygodny, lecz jego systemy często nie są dostosowane do pielęgnacji wrażliwych i delikatnych drewnianych paneli.

Pielęgnacja drewnianych podłóg nie jest trudna, wystarczy odpowiednio dobrać sprzęt. Jeśli wiemy, jaki mop do mycia paneli z drewna wybrać, wówczas sprzątanie jest proste, a jednocześnie bezpieczne dla powierzchni. Dzięki właściwym narzędziom i unikaniu mokrych śladów na podłodze można cieszyć się pięknym drewnem przez długi czas.

Odkryj pozostałe akcesoria do mopów ze sklepu internetowego dosprzatania.com
Stelaże do mopów | Mopy rzepowe | Mopy do zamiatania na sucho