Montaż dozowników na mydło, pojemników na ręczniki papierowe

Montaż dozowników na mydło, pojemników na ręczniki papierowe

Montaż urządzeń oraz serwis

Montaż wyposażenia w łazienkach i toaletach.

Z jednej strony zadanie, które jest proste do wykonania. Wolna przestrzeń na ścianie, wkrętaka, wiertło, poziomica i zaczynamy...

Z czasem okazało się jednak, że jest trochę niepraktycznie. Dozownik do mydła mogłem zamontować troszkę wyżej. Suszarkę do rąk trochę bliżej. No i ten pojemnik na ręczniki papierowe jest za wysoko.

Mając podstawową wiedzę, kilka rzeczy możemy sobie ułatwić i zaplanować. Dlatego powinniśmy znać odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

Dla kogo wykonujemy montaż? Czy jest to toaleta dla kobiet, czy dla mężczyzn? Może jest to toaleta dla osób niepełnosprawnych? Gdzie zamontować dozownik mydła? Jak zamontować podajnik na ręczniki papierowe? Jaka wysokość będzie odpowiednia? Szczególnie w przypadku pojemników na ręczniki. Odpowiednia wysokość jest bardzo ważna.

Przed przystąpieniem do montażu warto wziąć pod uwagę.

Jestem zwolennikiem montowania wyposażenia możliwie blisko siebie. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Stojąc w miejscu wszystko mamy w zasięgu rąk. Dodatkowym plusem jest to, że zmniejszamy prawdopodobieństwo kapania wody na podłogę.

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Łatwiejsze jest do wykonania w mniejszych łazienkach.

Jakie wybrać wiertło? Od samego początku zostałem przekonany do wierteł wielozadaniowych MultiConstruction firmy Bosch. Bardzo ułatwiają pracę. Sprawdzą się na każdej powierzchni z wyjątkiem gresu. W gresie zużywają się szybciej ze względu na jego twardość i grubość. Zawsze wybieram wiertła o średnicy 6 mm. Pozawalają zamontować większość wyposażenia, które oferujemy w naszym sklepie dosprzatania.com. Wyjątek stanowią suszarki do łazienki, przewijak dla niemowląt. Tutaj średnica otworów to 8 i 12 mm.

Jak już wiercimy, to możemy sobie ułatwić późniejsze sprzątanie. Potrzebujemy taśmę o szerokości 5 cm i woreczek jednorazowy. Przyklejamy taki zestaw do ściany. Mniej więcej o szerokości 20 cm pod zaznaczone do wywiercenia otwory. Cały pył wpada do woreczka zamiast na podłogę, czy umywalkę.

Jeśli musimy zamontować również lustro. W pierwszej kolejności należy zamontować dozownik. Nie jest to odkrycie. Jednak nie raz firma budowlana w trakcie inwestycji zrywała lustra. Pozwalało to dopiero zamontować dozownik na odpowiedniej wysokości.

Jak zamontować dozownik na mydło merida?

Dozownik powinien być zamontowany równo z prawą krawędzią umywalki. Zaznaczam na ścianie pionową dosyć wysoką linię zgodnie z prawą krawędzią umywalki. Następnie na wysokość 12-14 cm nad umywalką zaznaczam punkt. Rysuję linię poziomą. W tym momencie mam wyznaczony kąt prosty. Otwieram dozownik i przykładam prawy dolny kąt do zaznaczonych na ścianie linii. Zaznaczamy cztery punkty, do wywiercenia otworów. Wkładam i dobijam przygotowane wcześniej kołki. Zawieszam dozownik i przykręcam do delikatnego oporu. Na samym końcu pionuję dozownik i dokręcam z wyczuciem wkręty. Tak zamontowany dozownik na mydło jest bardzo stabilny. Nie do oderwania.

Jak zamontować podajnik na ręczniki papierowe lub podajnik na ręczniki składane?

W tym przypadku wracamy do punktu z początku artykułu. Dzielimy pomieszczenia na toaletę damską, męską oraz dla osób niepełnosprawnych. Po prostu korzystający mają różny wzrost. Kiedy pojemnik zamontowany jest za wysoko, woda spływa nam do łokcia. Co jest mało komfortowe.

Zasada 90 stopni w łokciu.

Pobierając ręczniki, nie powinniśmy przekroczyć kąta 90 stopni po zgięciu w łokciu. W ten prosty sposób unikamy spłynięcia wody.

Czyli w toaletach damskich dół pojemnika to 110-115 cm od podłogi. W toaletach męskich 120-125 cm. W toaletach dla osób niepełnosprawnych 100 cm od podłogi.

Powyżej przedstawiłem idealny wariant montażu wyposażenia. Możemy go łatwiej zaplanować i zastosować w nowych obiektach. Gdzie precyzyjnie zaplanujemy wysokość montażu dla każdego elementu wyposażenia.