Jak myć i czyścić gres?

Jak myć i czyścić gres?

JAK MYĆ i CZYŚCIĆ GRES ↘

Ze względu na swoją trwałość oraz właściwości antypoślizgowe gres bardzo często znajduje zastosowanie na podłogach w różnych miejscach i obiektach, np. holach, klatkach schodowych, warsztatach samochodowych, toaletach publicznych, tarasach itp. Różnorodność zastosowania gresu, jego mikroporowata powierzchnia oraz często brak systematycznego wymieniania wody w procesie mycia, to główne przyczyny, które utrudniają utrzymanie gresu w czystości.

Dlatego też Merida plus+, linia profesjonalnych środków czystości oraz chemii profesjonalnej została rozszerzona o dwa specjalistyczne środki do mycia i czyszczenia gresu. Pierwszy z nich - Merida Acid Floor plus+, to środek do czyszczenia gresu i płytek antypoślizgowych. Jego kwaśne właściwości (pH 0,8) skutecznie rozpuszczają i usuwają osady z kamienia wodnego, naloty wapienne, rdzawe nacieki, resztki cementu. W mytych pomieszczeniach pozostawia świeży i intensywny zapach. Drugim środkiem jest Merida Alka Floor plus+.To profesjonalny środek zasadowy (pH 13) do czyszczenia gresu i płytek antypoślizgowych jest szczególnie zalecany wszędzie tam gdzie występują osady kuchenne, zabrudzenia po olejach i smarach, czyli naloty tłuste. Skutecznie usuwa stary brud i tłuszcze. W przypadku bardzo mocnych zabrudzeń zaleca się stosowanie Merida Acid Floor plus+ oraz Merida Alka Floor plus+, jeden środek po drugim (pamiętając jednocześnie, że przed użyciem drugiego środka należy zneutralizować powierzchnię czystą wodą).

Zarówno  Merida Acid Floor plus+, jak i Merida Alka Floor plus+ mogą być stosowane do mycia ręcznego lub maszynowego. Są efektywne nawet przy krótkotrwałym działaniu, skutecznie usuwając mocne zabrudzenia z szorstkich, drobnoziarnistych oraz mikroporowatych posadzek kamiennych. Charakteryzują się dobrą zwilżalnością powierzchni, dzięki czemu głęboko wnikają w pory i rozpuszczają tkwiące tam nawet mocne zabrudzenia.

Do gruntownego czyszczenia gresu zaleca się:
- zastosowanie szorowarki jednotarczowej (jednotarczowej maszyny myjąco-szorującej) o średnich obrotach 150 obr./min.,
- wiadro 10 litrów (do przygotowania mieszaniny),
- środek Merida Acid Floor plus+ (NMS113) lub/oraz Merida Alka Floor plus+ (NMS112), dozowanie: 300 ml na 10 litrów wody, 
- wózek do sprzątania dwuwiadrowy (MO3P)
trzonek aluminiowy (SK005),
- stelaż do mopów płaskich 50 cm (HFF102 lub ST023), można zastosować rozmiar stelaża 40 cm, 
- mop z zakładkami 50 cm bawełniany (SKP150 lub SOP150) , można zastosować rozmiar mopa 40 cm,
- ściągaczkę do wody o szerokości 45 cm (SS001) lub 75 cm (SS002), 
- profesjonalne rękawice gospodarcze KORSARZ (rozmiay: S – TRY513, M – TRY114, L – TRY515). 

Do bieżącego mycia gresu zaleca się:
- środek Merida Acid Floor plus+ (NMS113) lub/oraz Merida Alka Floor plus+ (NMS112), dozowanie: od 50 do 300 ml na 10 litrów wody, 
wózek do sprzątania dwuwiadrowy (MO3P),
trzonek aluminiowy (SK005),
- stelaż do mopów płaskich 50 cm (HFF102 lub ST023), można zastosować rozmiar stelaża 40 cm, 
- mop z zakładkami 50 cm bawełniany (SKP150 lub SOP150), 
- profesjonalne rękawice gospodarcze KORSARZ (rozmiay: S – TRY513, M – TRY114, L – TRY515).