Jaki sprzęt dla firm sprzątających?

Jaki sprzęt dla firm sprzątających?

Akcesoria do sprzątania

Niemal w każdej firmie bardzo ważnym elementem są dobre i niezawodne narzędzia pracy. Choć różne branże wymagają innego wyposażenia, to jednak zawsze warto postawić na najlepszą jakość od zaufanych producentów. Wyposażenie firmy sprzątającej również powinno być bezproblemowe, łatwe w obsłudze, a do tego wytrzymałe. Zanim zainwestujemy w odpowiedni sprzęt, warto zrobić rozeznanie i zaznajomić się nie tylko z markami, lecz także z tym, co jest potrzebne w tym biznesie.

Sprzęt dla firmy sprzątającej – do kogo kierujemy usługi?

Jeszcze przed zakupami wyposażenia, warto zastanowić się, jaka jest nasza grupa docelowa i do jakich klientów chcemy dotrzeć. Jest to istotne, ponieważ określa nie tylko ilość potrzebnych przedmiotów, lecz także ich rodzaj. Zaopatrzenie firm sprzątających różni się w zależności, czy ich głównymi zleceniodawcami są osoby prywatne lub małe podmioty, które zamawiają sprzątanie domu lub mieszkania, małego biura czy niewielkiego sklepu, czy klientem jest wielki hotel, duży biurowiec czy jakiś inny obiekt, np. sportowy o wielkiej powierzchni. Jak widać, wyposażenie firm sprzątających jest nierozerwalnie powiązane z grupą docelową, ale należy pamiętać, że z czasem, gdy biznes będzie się rozwijał, można pewne elementy dokupować i doposażać naszych pracowników. Jeśli będzie więcej zleceń lub na większe powierzchnie, zawsze można uzupełnić sprzęt.

Firma sprzątająca – sprzęt podstawowy w tym biznesie

Chociaż niezwykle ważne jest dookreślenie specjalizacji, w której nasza firma będzie działać, to są pewne stałe i elementarne przedmioty, które zawsze powinny znaleźć się na wyposażeniu. Warto pamiętać jednak, że sprzęt do firmy sprzątającej nie jest jedyną rzeczą, w którą należy zainwestować. Dobrze jest odpowiednio przeszkolić personel, szczególnie gdy korzystamy z niebezpiecznych substancji lub zaawansowanych urządzeń. Podstawowe narzędzia i akcesoria dla firm sprzątających to:

Kosze do segregacji – zawsze podczas sprzątania pojawiają się odpady, więc bezdyskusyjnie, zaczynając biznes, warto od początku postawić na kosze, w których będziemy segregować odpady. Jest to nie tylko ekologiczne, lecz również, w wielu przypadkach, zleceniodawcy postrzegają taką dbałość jako plus przy wyborze wykonawcy usług. Takie akcesoria dla firm sprzątających powinny być duże, od 30 litrów wzwyż. Mogą być one w odpowiednich kolorach, aby wiadomo było, co jest w którym. Inną opcją jest opisanie kubłów lub oznaczenie na stałe, by pracownicy wiedzieli, gdzie co wrzucać.

Wózek ze sprzętem – tego typu pojazd jest niemal koniecznością, ponieważ pozwala na wygodne i praktycznie umieszczenie potrzebnych narzędzi do sprzątania, lecz też szybkie przemieszczanie się z nimi. Zaopatrzenie firm sprzątających to często wiele małych butelek, spryskiwaczy, ścierek czy szczotek, więc wózek jest niezbędny, aby komfortowo pracować. Powinien być solidnie wykonany, z mocnymi i skrętnymi kołami, z wytrzymałym stelażem, a jednocześnie lekki na tyle, by nim swobodnie manewrować. Sprzęt wyposażony powinien być w co najmniej dwa wiadra, wyciskarkę do mopów i rączkę na duży worek.

Odkurzacz na sucho – taka maszyna powinna charakteryzować się łatwością obsługi, ponieważ wówczas pracownicy nie będą mieli problemu z korzystaniem z niego. Do tego powinien być lekki, by móc z niego swobodnie korzystać i bezproblemowo transportować. Taki odkurzacz, wchodzący w standardowe wyposażenie firm sprzątających, musi być dostosowany np. rozmiarem do miejsca, gdzie będzie używany. Do tego dobrze, gdyby miał turboszczotkę. Należy zwrócić uwagę na siłę ciągu i moc maszyny.

Sprawdź dostępne akcesoria do sprzątania

Dookreślenie specjalizacji określa sprzęt dla firm sprzątających

Jakeśli chcemy mieć specjalistyczną firmę świadcząca usługi sprzątania lub chcemy rozwijać się w kolejnych kierunkach, musimy w pewnym momencie zakupić dodatkowe wyposażenie. Pewne maszyny czy narzędzia nie będą potrzebne, gdy zajmujemy się domami i mieszkaniami prywatnymi, ale okażą się niezbędne w pracy na halach przemysłowych lub w placówkach medycznych. Zaawansowany sprzęt dla firmy sprzątającej jest więc zatem zależny od tego, czym ściśle zajmuje się i specjalizuje nasze przedsiębiorstwo. W takim wypadku maszynami, które mogą być przydatne, są: odkurzacze modułowe, parownica, odkurzacz piorący, szorowarka, maszyna czyszcząca. Inwestycja w sprzęt do firmy sprzątającej jest ważna i zależy od specjalizacji oraz profilu naszej działalności. Jeśli chcemy, dobrze wykonywać swoją pracę, rozwijać się i zdobywać nowych klientów, warto dokładnie przemyśleć, jakie maszyny i narzędzia będą konieczne, aby odpowiednio sprzątać powierzone nam miejsca.

Odkryj pozostałe akcesoria do sprzątania ze sklepu internetowego dosprzatania.com
Worki w różnych rozmiarach | Odkurzacze i akcesoria | Wózki do sprzątania