Jak i czym wyczyścić fugi w łazience? – o skutecznych sposobach czyszczenia fug

Jak i czym wyczyścić fugi w łazience? – o skutecznych sposobach czyszczenia fug

Akcesoria do sprzątania

Ze względu na fakt, że łazienka jest pomieszczeniem, które umożliwia dbanie o higienę osobistą, sama wymaga utrzymania jej w czystości. Warto jednakże pamiętać, że nie każdy rodzaj zanieczyszczenia zauważyć można od razu, w związku z czym trudno dostępne przestrzenie czasami przykuwają uwagę dopiero, gdy pokryte są już znaczną ilością brudu. Tak dzieje się niekiedy z fugami w łazience.

Duży poziom wilgoci powoduje, że pleśń atakuje spoiny lub pokrywają się one kamieniem. Istnieje wiele sposobów, jak myć fugi na podłodze, ścianach czy pod prysznicem, a do ich zastosowania wykorzystać można domowe składniki i akcesoria do sprzątania. Aby łazienka była czysta i zadbana, zaleca się mimo wszystko regularne mycie spoin profesjonalnymi preparatami do czyszczenia fug. Sporo osób zmaga się z problemem, jak wyczyścić fugi po remoncie, po którym powierzchnie pokrywa zazwyczaj gruba warstwa pyłu. Tu pomoże na przykład płyn do czyszczenia fug czy użycie szczotki do fug, które skutecznie usuną zanieczyszczenia.

Jakie zabrudzenia najczęściej pojawiają się na fugach w łazience? − domowe środki do czyszczenia fug

Łazienka to pomieszczenie, w którym panują specyficzne warunki, charakteryzujące się wysoką wilgotnością, co sprzyja powstawaniu kamienia oraz szkodliwej dla zdrowia pleśni. Wiele osób zastanawia się, czym czyścić fugi pod prysznicem, skoro kabina często pozostaje mokra. W tym celu przetestować można domowe sposoby.

Wśród popularnych metod rozróżnia się roztwór wodny z sodą oczyszczoną, którym myje się fugi za pomocą szmatki czy specjalnie przystosowanej myjki do fug, a także sok z cytryny skutecznie usuwający zabrudzenia. W przypadku trwalszych zanieczyszczeń lepiej sprawdzają się natomiast profesjonalne środki do czyszczenia fug. Umożliwiają one pozbycie się ze spoin resztek brudu, kamienia oraz pleśni, której występowanie jest szczególnie niebezpieczne, gdyż wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie.

Jak wyczyścić fugi w łazience? – szczotki do mycia fug

Spoiny pomiędzy kafelkami to trudno dostępne przestrzenie i osoby odpowiedzialne za utrzymywanie łazienek w czystości, często zastanawiają się, jakich najlepiej użyć do tego akcesoriów oraz jaką szczotkę do czyszczenia fug wybrać. Podczas mycia fug ważna jest dokładność, aby dotrzeć w każde zanieczyszczone miejsce. Niektórzy wykorzystują do tego szczoteczkę do zębów, która ze względu na swoje wymiary, sięgnie wszędzie i starannie wyczyści przestrzenie. Niestety, taka praca jest czasochłonna i mozolna.

Sprawdź dostępne szczotki do fug

Aby mycie spoin stało się łatwiejsze, warto zaopatrzyć się w profesjonalne szczotki do czyszczenia fug. Są one specjalnie przystosowane do precyzyjnego mycia trudno dostępnych zakamarków i wyposażone w wysokiej jakości włosie, skutecznie usuwające wszelkie zabrudzenia. Korzystając ze szczotki do fug, zaoszczędzić można czas, a w zamian zyskać wyjątkową skuteczność w czyszczeniu spoin podłogowych, na ścianach lub pod prysznicem w łazience.

Jak wyczyścić fugi w przestrzeni zewnętrznej? – specjalnie przystosowane szczotki do fug

Wyłożenie powierzchni kafelkami to rozwiązanie stosowane nie tylko w łazienkach. Często spotyka się okafelkowane tarasy czy podjazdy. Są one dodatkowo narażone na zabrudzenia, gdyż oddziałują na nie wszelkie warunki atmosferyczne. Wyłożone kafelkami przestrzenie zewnętrzne najlepiej czyści się przy pomocy specjalnie przystosowanej szczotki do fug, nie z włosia wykonanego z plastiku, które nadaje się do pomieszczeń wewnętrznych, a z włosia metalowego − jest ono bowiem odpowiednie do usuwania takich zanieczyszczeń, jak błoto czy mech.

Ponadto szczotki do czyszczenia fug tarasowych wyposażone są w profesjonalne rylce, usuwające wszelkie odporne zabrudzenia. Zaopatrując się w akcesoria do mycia fug, warto wybrać odpowiedni rodzaj szczotki oraz dospawany do niej kij, który ułatwi wykonywanie prac porządkowych poprzez zachowanie wygodnej pozycji ciała.

Regularne i precyzyjne mycie fug, zwłaszcza w łazience, umożliwia utrzymanie jej w czystości, a także zapobiega powstawaniu stałych zanieczyszczeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szczotek i preparatów do czyszczenia fug.

Odkryj pozostałe akcesoria do sprzątania ze sklepu internetowego dosprzatania.com
Rękawice gumowe do sprzątania | Butelki ze spryskiwaczem | Ściereczki z mikrofibry do sprzątania | Gąbki do mycia naczyń | Ścierki do mycia podłóg | Ściągaczki do mycia szyb | Tablice śliska podłoga | Pady maszynowe czyszczące | Ściągaczki do wody przemysłowe | Chwytaki do śmieci