Ściereczki z mikrofibry Merida

Ściereczki z mikrofibry Merida

Ściereczki z mikrofibry

Ściereczki z mikrofibry

Ściereczka z mikrofibry to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi w walce z brudem w każdym domu czy obiekcie użyteczności publicznej. Używana wielokrotnie i do wielu powierzchni, na sucho i mokro. Jednak ścierka ścierce nierówna. Dlaczego warto wybrać dobrej jakości produkt i czym się różnią od siebie poszczególne warianty?

Mikrofibra lub inaczej mikrowłókno produkuje się z mieszanek włókien poliestrowych i poliamidowych. Mikrofibra ma wiele zalet:

  • bardzo dobrze zbiera i magazynuje zanieczyszczenia, dzięki czemu nie wymaga towarzystwa dużej ilości środków chemicznych
  • z powodzeniem może być stosowana także bez użycia detergentów
  • silnie absorbuje wodę i chłonie brud, może wchłonąć nawet 7 razy więcej wody, niż sama waży
  • większość ściereczek z mikrofibry jest na tyle wytrzymałych, że są zdatne do użytku nawet po kilkuset praniach
  • nie rysuje powierzchni

Podobne właściwości mają ręczniki papierowe, jednak dzięki stosowaniu ścierek z mikrofibry jesteśmy w stanie ograniczyć zużycie ręczników papierowych np. przy polerowaniu szkła lub wycieraniu płynów. Co za tym idzie: oszczędzamy pieniądze i robimy ukłon w stronę dbałości o środowisko.

Do Państwa dyspozycji mamy kilka wariantów ściereczek z mikrofibry. Wszystkie różnią się gramaturą – im wyższa gramatura, tym bardziej chłonna będzie ściereczka.

MERIDA PREMIUM to wariant dla najbardziej wymagających - 400 g/m².
MERIDA OPTIMUM posiada gramaturę 320 g/m².
MERIDA ECONOMY to wersja najtańsza - 220 g/m².

Wszystkie trzy, bez względu na gramaturę, można stosować do czyszczenia wszelkiego rodzaju gładkich powierzchni takich jak ceramika, szkło, metal, tworzywa sztuczne czy drewno. Ściereczkę z mikrofibry można stosować zarówno na sucho jaki i na mokro. Stosowana na sucho, dzięki swoim właściwościom elektrostatycznym, znakomicie przyciąga kurz i luźne cząstki brudu. Natomiast stosowana na mokro usuwa nawet najbardziej oporne zabrudzenia. Dostępne są w czterech kolorach.

MERIDA PREMIUM DO SZKŁA przeznaczona jest do wycierania szkła i okien. Specjalna budowa mikrowłókien zapewnia maksymalną skuteczność czyszczenia. Nie pozostawia na czyszczonych powierzchniach smug i śladów. Gramatura ściereczki wynosi 300 g/m².