Mydło w pianie - jakie są różnice?

Mydło w pianie - jakie są różnice?

Znamy już zalety mydła w płynie i jego zdecydowaną przewagę nad zwykłym mydłem w kostce. Na rynek jednak wkroczyło nowe rozwiązanie i zrobiło wielką furorę: mydło w pianie. Jakie są różnice w użytkowaniu mydła w płynie i pianie, a także co sprawiło, że mydło w pianie zyskało tak nagłą popularność na całym świecie?

 

Wydajność i oszczędność

Mydło w pianie bije na głowę inne warianty pod kątem oszczędności.

Po pierwsze: większa wydajność produkty dzięki systemowi spieniania, który napowietrza mydło, zwiększając jego objętość o kilka lub kilkanaście razy. MYDŁO W PIANIE MERIDA BALI PLUS to około 2000 porcji piany z jednego wkładu (masa wkładu: 700 g)! Jeden wkład mydła w pianie odpowiada 5, a nawet 6 litrom mydła w płynie. Nie wymaga uzupełniania.

Po drugie: tak spienione mydło jest już gotowe do umycia naszych dłoni, a co za tym idzie – skracając czas mycia rąk oszczędzamy wodę. Znacznie łatwiej jest bowiem spłukać i nanieść na dłonie spienione już mydło niż mydło w płynie.

 

Higiena

Zarówno dobrej jakości mydło w płynie jak i mydło w pianie poradzi sobie znakomicie z zanieczyszczeniami i zabrudzeniami. Obie opcje bezpośrednio trafiają na nasze dłonie z dozownika, co jest znacznie bardziej higieniczne, niż używanie mydła w kostce.

Mydło w pianie ma jednak jedną znaczącą zaletę: wkład jest całkowicie szczelny i raz włożony nie jest otwierany aż do jego wykończenia, co zabezpiecza przed skażeniem zawartości.

Co więcej, piana dozowana jest w odpowiedniej ilości i nie kapie z dozownika, zachowując przy tym czystą powierzchnię blatu czy podłogi.

W miejscach, gdzie dezynfekcja jest kluczowa, dobrym wyborem będzie MYDŁO W PIANIE MERIDA ONE SANITINAS DEZYNFEKUJĄCE lub MYDŁO W PIANIE MERIDA BALI DEZYNFEKUJĄCE – oba warianty, oprócz normalnych badań związanych z uzyskaniem atestu handlowego, przeszły szereg badań klinicznych, które potwierdziły ich wysoką skuteczność w zwalczaniu bakterii chorobotwórczych.

 

Ekologia

W czasach, gdzie segregacja śmieci jest już na porządku dziennym, wiele firm decyduje się na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań do swoich placówek. Wyżej wspomniana oszczędność wody i ścieków to nie wszystko jeśli mówimy o mydłach w pianie. Należy zwrócić także uwagę na opakowanie, które podlega całkowitemu recyklingowi.

 

Podsumowując: jeśli firma ceni sobie oszczędność czasu i pieniędzy, należy postawić na mydło w pianie z dozownikiem. Taka inwestycja szybko zwróci koszty zakupu, zmniejszając zużycie wody i wkładów.