Sprzątanie kuchni, mycie lodówki, czyszczenie okapu

Sprzątanie kuchni, mycie lodówki, czyszczenie okapu

Sprzątanie kuchni

Przygotowywanie jedzenia i spożywanie posiłków powinno zawsze odbywać się w sterylnych i wolnych od zanieczyszczeń pomieszczeniach. Nie tyle ze względów estetycznych, choć to też jest bardzo ważne. To kwestie zdrowotne odgrywają główną rolę. Czy wiesz, że salmonella, bakterie E. coli i gronkowce, mogą przetrwać na kuchennych blatach czy w zlewie przez wiele godzin, a nawet dni?

Poza oczywistymi kwestiami jak regularna wymiana szmatek czy gąbek kuchennych, a także traktowanie powierzchni roboczych wysokimi temperaturami, ważny jest także wybór środków czyszczących. W tym przypadku warto sięgnąć po środki dedykowane sprzątaniu powierzchni kuchennych. Czym się kierować przy wyborze najlepszego z nich?

  • zwróć uwagę na to, czy dany produkt może być stosowany na powierzchniach i obiektach gastronomicznych mających kontakt z żywnością. Świadczy o tym m.in. atest PZH. Produkty marki Merida takie jak Fatex czy Grillin posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej
  • sprawdź, czy dany produkt nie uszkodzi powierzchni poddanej czyszczeniu. To bardzo istotne, żeby nie doszło do odbarwień np. na warstwie emaliowanej
  • jednocześnie środek powinien być na tyle silny w swoim działaniu, aby nie wymagał użycia gąbek czy myjek z powłoką szorującą, które mogą zarysować powierzchnię kuchenki czy piekarnika

Polecamy więc wybór profesjonalnego płynu, który dokładnie usunie brud, a przy tym nie zniszczy powierzchni. Twoją zmorą jest tłusty osad? Wypróbuj Merida Fatex - skutecznie usuwa osady kuchenne, zabrudzenia z olejów. Jest doskonałym produktem do mycia lodówki, czyszczenia okapu.  Co ciekawe, sprawdzi się także znakomicie jako środek do prania odzieży roboczej i moczenia mocno zabrudzonych firan! Nie zawiera wodorotlenków sodu i potasu. Można go stosować poprzez mycie ręczne i za pomocą urządzeń myjących, także ciśnieniowych.

Do usuwania spieczonych i zaschniętych osadów sięgnij po Merida Grillin, który szczególnie skutecznie czyści grille, piekarniki, rożna, ruszty oraz płyty grzewcze kuchenek gazowych. Zalecany jest także do czyszczenia szyb kominkowych oraz sadzy z kotłów grzewczych. Poradzi sobie zarówno ze świeżym brudem, jak i tym nagromadzonym przez lata!

Zależy Ci na dodatkowej konserwacji stalowych powierzchni? Zastosuj Merida Niral Gard, który oprócz samego czyszczenia dodatkowo pielęgnuje i konserwuje urządzenia i elementy wykonane ze stali szlachetnej. Oczyszcza powierzchnie, usuwa naloty wapnia oraz tłusty brud. Pozostawia idealny połysk i zapobiega powstawaniu nacieków wodnych. A na koniec pozostawia warstwę ochronną. Produkt wielozadaniowy!