Jak otworzyć dozownik do mydła merida?

Jak otworzyć dozownik do mydła merida?

Montaż urządzeń oraz serwis

Dozowniki merida — kilka słów na początek.

W okresie kilkudziesięciu ostatnich lat w sprzedaży dostępne były trzy podstawowe wersje dozowników. Linia MERIDA D1, linia MERIDA TOP oraz MERIDA STELLA. Różnią się one od siebie sposobem otwierania oraz kluczykami. Poniżej przygotowaliśmy kilka istotnych informacji jak otworzyć dozownik?

Jak otworzyć dozownik do mydła merida?

Najbardziej popularna jest obecnie linia MERIDA TOP. Aby otworzyć dozownik mydła w płynie, niezbędny jest kluczyk o symbolu ZB122 - kliknij tutaj. Kluczyk wkładamy w dwa górne otwory. Następnie poprzez mocne przyciśnięcie kluczyka przednia część dozownika się otwiera. Opuszczamy ją do pozycji poziomej w celu uzupełnienia pojemnika na mydło.

Linia MERIDA STELLA, bardzo dobrze znana linia wyposażenie. Została solidnie wykonania oraz jest niezawodna. Wyposażona została w zamek bębenkowy. Znajduje się u góry każdego dozownika. Otwieramy ją kluczykiem o symbolu ZX097 - kliknij tutaj. W celu otwarcia dozownika kluczyk obracamy w prawo.

Ostatnią linią, a jednocześnie najstarszą linią jest MERIDA D1. Tych właśnie kluczyków klienci szukają bardzo często. Do otwierania urządzeń tej linii niezbędne są dwa kluczyki. Aby otworzyć dozowniki do mydła D1, używamy kluczyka ZB001 - kliknij tutaj. Otwory, do których wkładamy kluczyk, znajdują się u dołu dozownika. Poprzez przyciśnięcie kluczyka przednia klapka zostaje odblokowania. Trzeba ją podnieść do góry w celu ułożenia poziomego.

Jak wcześniej już wspomniałem. Pojemnik na ręczniki papierowe oraz pojemnik na papier toaletowy otwieramy innym kluczykiem. ZB007 - kliknij tutaj, służy do otwierania pojemników PZ1/2 oraz PT1/2. Sposób otwierania najlepiej przedstawiają zdjęcie poniżej. Pierwsze zdjęcie pokazuje ułożenie kluczyka do otwarcia pojemnika na ręczniki papierowe składane zz. Drugie zdjęcie przedstawia odpowiednie włożenie kluczyka do podajnika na papier toaletowy.